МИЦКОСКИ: Примитивизмот на Џафери е со цел да предизвика инцидент


Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
| | веќе видена | слични

Кој ќе претседава со седницата за разрешување на претседателот на Собранието Талат Џафери е дилемата која се наметна откако ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за ...
| | веќе видена | слични

Состојбата во Собрание е многу сериозна, ние покренавме две иницијативи. Eдната ја поднесовме до Комисијата за мандатно-имунитетни прашања, кој што за жал е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Марија Петрушевска во своето гостување на Радио Лидер зборуваше за работата во Собранието односно за однесување на Талат Џафери и ...
| | веќе видена | слични

Ќе падне ли Талат Џафери? Опозицијата на два фронта бара одговорност од собранискиот спикер, власта не го дава првиот парламентарец, порачува дека пратениците ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Ние поднесовме интерпелација, денеска и официјално од претседателот на Собранието сме известени дека интерпелацијата е прифатена. И очекуваме дали според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сурија Рашиди од Алијанса за Албанците во емисијата 24 анализа рече дека ако бевме нормална држава каде се почитуваат минималните демократки вредности, морални ...
| | веќе видена | слични

Арта Биљали Зендели од ДУИ во емисијата 24 анализа истакна дека за да се осуди нешто, правило е во судската пракса, да се слушнат двете страни. Вели дека никој ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од ДУИ, Арта Биљали Зендели смета дека е индикативно зошто никој не зборува околу делот на однесувањето на службениците во Собранието, околу ...
| | веќе видена | слични

Личноста на Талат Џафери не е нападната, туку нападнато е неговото однесување и неговите резултати од неговата работа. Според деловникот на Собранието, има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистината е тоа, дека со Македонија, простете ми за изразот, сите се мајтапат. Кога беше историјата, Грција ги условуваше со името, овие другите ѝ го ...
сите 926 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 416 | | | веќе видена

Норвешката разузнавачка служба ПСТ, задолжена за борба против тероризмот, објави дека го водат како чин на исламски тероризам пукањето во кое без убиени две ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИЦКОСКИ: Примитивизмот на Џафери е со цел да предизвика инцидент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: