Цената на „црното злато“ е највисока во последните седум недели

Расте цената на „црното злато“. Нафтата на берзите е најскапа во последните седум недели. Барелот на лондонскиот пазар во пладневната трговија скокна во однос ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Индексот на американскиот долар достигна речиси едномесечен минимум во вторникот, откако претседателката на Европската централна ...
| | веќе видена | слични

Нафтениот пазар од утрово бележи благ пад. Цената на барел нафта на лондонскиот пазар изнесува 112 долари за барел, што е намалување за околу 1 отсто во однос ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Извршниот директор на Меѓународната агенција за енергетика, Фатих Бирол денеска оцени дека високите цени на нафтата претставуваат ризик за економско ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Синдикалниот притисок за исполнување на нивните барања во рамки на генералниот штрајк за линеарно зголемување на платите од 2.806 денари за секој работник да ...
сите 519 | | | веќе видена

Ковачевски и Османи трајно ги нарушија македонските позиции, и ја ставија државата во ризик од хибридни напади, за кој не кажуваат од што се состои, велат од ...
сите 345 | | | веќе видена

Советот на амбасадори, осврнувајќи се на постигнатите резултати од Самитот на Европската Унија, смета дека е постигнат историски чекор со доделувањето на ...
сите 399 | | | веќе видена

Новиот бугарски амбасадор во Соединетите Американски Држави, Георги Панајотов, кој беше вршител на должноста министер за одбрана во двете влади, минатата ...
сите 611 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на „црното злато“ е највисока во последните седум недели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: