Шефот на ИЕА: Високите цени на нафтата се ризик за економското закрепнување

Извршниот директор на Меѓународната агенција за енергетика, Фатих Бирол денеска оцени дека високите цени на нафтата претставуваат ризик за економско ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Полските компании ја ограничија продажбата на јаглен во земјата откако го блокираа увозот од Русија, изјави вчера заменик министерот за државен имот Пјотр ...
| | веќе видена | слични

Оневозможен во најголем дел со увоз на пченица преку Црното Море поради руската инвазија на Украина, Египет, еден од најголемите увозници на жито во светот, се ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Светската финансиска елита се собра во Давос, Швајцарија, на Светскиот економски форум оваа недела, а затемнувањето на глобалната ...
| | веќе видена | слични

Аналитичари велат дека оризот би можел да биде следната цел на протекционизмот на храна во Индија, откако Делхи го ограничи извозот на пченица и шеќер, потег ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема нови моменти во однос на предлогот на француското претседателство со ЕУ за тргање на бугарското вето за евроинтегративниот процес. Разговорите ...
сите 554 | | | веќе видена

Ковачевски да каже што тајно преговара тим од владата во Софија, дали основата е предлогот кој ги уништи Македонските позиции?!Што бара владиниот тим во Софија ...
сите 390 | | | веќе видена

Поранешниот градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов, по вчерашниот инцидент во собранието објави статус во кој вели дека време е Милошоски да го напушти ...
сите 220 | | | веќе видена

Предизвиците на македонските евроинтеграции, во пресрет на денешниот самит на НАТО, низ призмата на изјавата на влијателниот Едвард Џозеф дека токму „тоа е ...
сите 364 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји изјави дека првата меѓувладина конференција на ЕУ со Северна Македонија и Албанија може да се одржи во наредните ...
сите 420 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 220 | | | веќе видена

Бугарскиот претседател Румен Радев на консултациите за формирање нова влада со партијата Има таков народ откри дека темата за Северна Македонија и ...
сите 484 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шефот на ИЕА: Високите цени на нафтата се ризик за економското закрепнување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: