Неколку фактори ја вивнаа цената на нафтата до 113 долари за барел

5 копии

Цените на нафтата денеска се зголемија на 124 долари, поттикнати од договорот на ЕУ за забрана на увоз на руска нафта од бродови и најавата за укинување на ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата на светските пазари во вторникот пораснаа кон124 долари за барел, поттикната од договорот во Европската унија за забрана на увозот на руската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цените на нафтата денеска скокнаа откако лидерите на Европската унија синоќа постигнаа договор за забрана на увоз на 90 отсто од руската сурова нафта до крајот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека Европската унија расправа дали да воведе ембарго на рускиот гориво или не, Грција стана главен превозник на руската нафта, тврди агенцијата Анадолија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цените на нафтата драстично пораснаа што според економистите се должи на новите олеснувања воведени во Кина по рестрикциите наменети за стопирање на ширењето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите преговарачки позиции со Бугарија е резултат на оваа влада, предводена од СДСМ и ДУИ. Смешни се кога ги слушаме ...
сите 667 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска го продолжи генералниот штајк со блокада на крстоницата во населбата Автокоманда на булеварот „Александар ...
сите 249 | | | веќе видена

Од кабинетот на министерот за надворешни работи Бујар Османи информираат дека шефот на македонската дипломатија остварил телефонски разговор со кабинетот на ...
сите 807 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 151 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 202 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 683 | | | веќе видена

Од наредниот месец, граѓаните ги очекува нов ценовен шок со најавеното драстично покачување на електричната енергија. Новите сметки за електрична енергија ќе ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неколку фактори ја вивнаа цената на нафтата до 113 долари за барел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: