СДСМ: Владата која ја предводиме готви нов амортизер за заштита на граѓаните од ударот од економската криза, се готви ребаланс на Буџетот


Владејачкиот СДСМ најави нов амортизер за заштита на граѓаните и фирмите од ударот што го предизвикува економската криза. Во продолжение целото денешно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нема продолжување на владините мерки замрзнување на маржата и ослободување од ДДВ то на основните прехранбени производи, дознава Сител. Од наредната недела, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во ребалансот ги нема ветените пари за зголемување на платите за 2806 денари. Од Сојузот на синдикати на Македонија велат дека имале договор со Владата за ова ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) бара итна средба со претседателот на Владата, вицепремиерот за економски прашања и со министрите за финансии и за труд ...
| | веќе видена | слични

Додека економските експертите апелираат на внимателност за да не се предизвикаат контраефекти при носењето на новите антикризни мерки на државата во однос ...
| | веќе видена | слични

Од ССМ и преку официјално писмо побараа итна средба со премиерот Димитар Ковачевски, вицепремиерот Фатмир Битиќи и министерката за труд Тренческа на која ќе ...
| | веќе видена | слични

Во текот на месец јуни, во Собранието ќе се разгледува Ребалансот на Буџетот за 2022 година. Двоецот Бесими – Ковачевски, пред само 6 месеци во ова Собрание не ...
| | веќе видена | слични

Ребалансот е доказ за лошата политика на СДСМ, долгот ќе се зголемува, а проекти нема, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По утринскиот протест со блокада на главната крстосница во скопската населба Автокоманда, а со тоа и на влезот на главниот град, Сојузот на синдикати на ...
сите 322 | | | веќе видена

Македонија мора да подготви патоказ и да покаже трајна политичка волја и трајно спроведување на обврските за човековите права. И овој патоказ, кој треба да го ...
сите 747 | | | веќе видена

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 405 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 543 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 142 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 318 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 233 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 203 | | | веќе видена

Трагичната несреќа на обиколницата „Мајка Тереза“ која што се случи синоќа беше фатална за 40 годишна скопјанка од Трубарево. Несреќната жена била сопатник на ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Владата која ја предводиме готви нов амортизер за заштита на граѓаните од ударот од економската криза, се готви ребаланс на Буџетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: