Цената на нафтата повторно во пад, неизвесноста на пазарот продолжува

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата паднаа за околу еден долар утринава бидејќи Соединетите Американски Држави и сојузниците размислуваат да пуштат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инфлацијата во еврозоната нагло забрза во март, достигнувајќи ново рекордно ниво од 7,5 отсто, поттикната од зголемените цени на горивата и природниот гас, но ...
| | веќе видена | слични

Рубљата утринава се тргува за скоро иста цена како на 24 февруари, кога војната во Украина започна. Што значи тоа? Подемот, преполовувањето и повторното ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Цените на акциите на Вол Стрит синоќа паднаа втор ден по ред, последица на продолжувањето на војната во Украина и засилените инфлаторни притисоци врз САД, ...
| | веќе видена | слични

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден објави план за ослободување на еден милион барели нафта дневно од стратешките резерви на земјата во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Џо Бајден, ќе објави денеска за испуштање на еден милион барели нафта дневно, или вкупно 180 милиони барели, од стратешките резерви на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 1049 | | | веќе видена

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЈА „БУТНА“ ВЛАДИНАТА ВЕБ СТРАНИЦА Францускиот предлог по се изгледа дека го бутна веб сајтот на Владата. Откако премиерот Димитар ...
сите 484 | | | веќе видена

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
сите 272 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 240 | | | веќе видена

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 185 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на нафтата повторно во пад, неизвесноста на пазарот продолжува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: