Ковачевски – Река: Добрите односи помеѓу Македонија и Албанија се голем придонес во развојот на регионот


Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, се сретна со Фатос Река, амбасадор на Република Албанија во нашата држава. На состанокот е врачено писмо од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во придружба на заменик на претседателот задолжен за европски прашања, Бојан ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пријателството меѓу Обединетото Кралство и Северна Македонија, како и сојузништвото во НАТО се силни влогови за безбедноста и стабилноста, напиша премиерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на Минхенската безбедносна конференција остварил средба со претставничката на Мичиген во конгресот на САД, Елиса Слоткин, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на маргините на Минхенската безбедносна конференција се сретна со државниот секретар на САД, Ентони Блинкен. -Срдечна ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски преку својот Фејсбук профил соопшти дека на маргините на Минхенската безбедносна конференција, се сретнал со државниот секретар на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски присуствува на Минхенската безбедносна конференција, при што на маргините на настанот оствари средба со со британскиот премиер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во објавата на Фејсбук, Ковачевски средбата ја оцени како срдечна. -Го делиме мислењето дека заедно сме посилни како сојузници во НАТО. Државниот секретар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 81 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски – Река: Добрите односи помеѓу Македонија и Албанија се голем придонес во развојот на регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: