Богоев: ВМРО-ДПМНЕ неразумно го блокира законот за поголеми плати на наставниците


Впечатокот е дека ВМРО-ДПМНЕ прави вештачка криза во Собранието дури и со блокирање на позитивни работи, како што е примерот со законот кој овозможува поголеми ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ повеќе од осум месеци блокира Предлог-закон со кој треба да им се зголемат платите на наставниците и на 4700 да им се трансформира работниот однос ...
| | веќе видена | слични

Предлог-измените на Законот за минимална плата поминаа на собраниската Комисија за труд и социјална политика. Не беа прифатени амандманите од опозицијата за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Справувањето со пандемијата, енергетската криза, како и сѐ погласните барања на бизнисите и граѓаните за помош од страна на државата го зголемија јавниот долг ...
| | веќе видена | слични

На седницата на Комисијата за образование наука и спорт кулминираше деструктивноста на ВМРО-ДПМНЕ. Блокадите на Законот за наставници и стручни соработници во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повторно не почна расправата по двете точки на дневниот ред на деветта седница на собраниската Комисија за образование, наука и спорт, која денеска го имаше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно го покажа своето вистинско лице, го покажа своето лицемерие и на дело ја покажа негрижата за граѓаните, обвини пратеничката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 483 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски порача дека со Рамковниот договор се зачувале суверенитетот и интегритетот на земјата и се поставиле темелите за уставни и ...
сите 154 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 293 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 108 | | | веќе видена

Членот на американскиот Совет за национална безбедност изјави дека Русија планира да одржи такви гласања во регионите Херсон, Запорожје, Луганск и Доњецк и во ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богоев: ВМРО-ДПМНЕ неразумно го блокира законот за поголеми плати на наставниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: