Започна протестниот марш заради смртта на Реџаил Ќерими


2 копии

Во спомен на починатиот Реџаил Ќерими, осуден на доживотна казна затвор за случајот „Алфа”, денеска од плоштадот Скендербег до канцеларијата на Европската ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Слобода, правда и еднаквост” се одржува протест кој почна на плоштадот „Скендербег” во Скопје , а крајна дестинација е планирано да биде ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје денеска се одржа протестен марш за случајот ,,Алфа” и починатиот Реџаил Ќерими. Демонстрантите се движеа о д плоштадот Скендербег до канцеларијата на ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Слобода, правда и еднаквост“ во Скопје се одржа протестен марш за сега починатиот Реџаил Ќерими кој беше осуден на доживотна казна затвор во ...
| | веќе видена | слични

Протестниот марш на неколку стотици Албанци кој започна во 13.30 часот на плоштадот „Скендербег“ пристигна пред зградата каде се наоѓа Делегацијата на ЕУ во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Данската полиција во текот на викендот добила извештаи за активност на беспилотни летала во близина на полето за гас Роар, во Северно Море, изјави денеска ...
сите 417 | | | веќе видена

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 151 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна протестниот марш заради смртта на Реџаил Ќерими

Од:
До кого (е-маил):
Порака: