Демонстрантите бараат од Делегацијата на ЕУ преиспитување на судски случаи


Протестниот марш на неколку стотици Албанци кој започна во 13.30 часот на плоштадот „Скендербег“ пристигна пред зградата каде се наоѓа Делегацијата на ЕУ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во спомен на починатиот Реџаил Ќерими, осуден на доживотна казна затвор за случајот „Алфа”, денеска од плоштадот Скендербег до канцеларијата на Европската ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Слобода, правда и еднаквост” се одржува протест кој почна на плоштадот „Скендербег” во Скопје , а крајна дестинација е планирано да биде ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје денеска се одржа протестен марш за случајот ,,Алфа” и починатиот Реџаил Ќерими. Демонстрантите се движеа о д плоштадот Скендербег до канцеларијата на ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Слобода, правда и еднаквост“ во Скопје се одржа протестен марш за сега починатиот Реџаил Ќерими кој беше осуден на доживотна казна затвор во ...
| | веќе видена | слични

Денеска во 13.30 часот се очекува да започне протестен марш заради смртта на Реџаил Ќерими, кој беше осуден на доживотна затворска казна за случајот „Алфа“ во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што бев загрижен пред состанокот, истата грижа ја споделувам и сега. Ова беа првите зборови на лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски по средбата со ...
сите 563 | | | веќе видена

Данската полиција во текот на викендот добила извештаи за активност на беспилотни летала во близина на полето за гас Роар, во Северно Море, изјави денеска ...
сите 424 | | | веќе видена

Кумот и екс бизнис партнер на Ковачевски, Горан Паунов е осомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на постојна ...
сите 152 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Покрај членовите на таканаречената „огнена група“, незадоволство од министрите на ДУИ изрази и градоначалникот на Кичево од редовите на оваа партија, Фатмир ...
сите 133 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 101 | | | веќе видена

Големото поскапување на цената на струјата за компаниите и ЈП, повторно ќе се удри од грбот на народот и со тоа најмногу ќе им наштетат на граѓаните, вели ...
сите 644 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демонстрантите бараат од Делегацијата на ЕУ преиспитување на судски случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: