Сергеј Станишев на средба со Ковачевски: Владите на СДСМ обезбедуваат напредок за Северна Македонија


Претседателот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со европратеникот Сергеј Станишев, претседател на Партијата на европски социјалисти ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик претседателот на Владата за европски прашања Бојан Маричиќ беше домаќин на средбата со заменик министерот за надворешни работи, за економска ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска оствари работна средба со амбасадорот на Република Албанија во ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Маричиќ и заменик министерот Фрагојанис на почетокот на средбата изразија задоволство од динамиката на релациите помеѓу  Македонија и Грција во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерот за правда Никола Тупанчески се сретна со заменик-претставникот на УНИЦЕФ во земјава, Артур Ајвазов, со кого разговараше за досегашната успешна ...
| | веќе видена | слични

 На средбата министерот за правда Тупанчески ја истакна цврстата определба за натамошно градење на системот за правда за децата востановен со Законот за правда ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска, денеска се сретна со координаторот на Националното координативно тело за имплементација на ...
| | веќе видена | слични

На средбата се разговараше за досегашните и идни активности на ова тело, кое во својот делокруг на делување, директно придонесува за унапредување на човековите ...
| | веќе видена | слични

Создавањето општество во кое никој нема да биде отфрлен е долготраен процес, кој вклучува сериозни вложувања на сите нивоа на националниот образовен систем и ...
| | веќе видена | слични

Тоа беше тема на разговор денеска на првиот работен состанок на министерот за образование и наука, Јетон Шаќири и  претседателот на Националниот совет за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 452 | | | веќе видена

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 279 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 798 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 896 | | | веќе видена

Насилството на Арбр Адеми покажува дека нервозата во владеачката коалиција станува се поголемо. Но таквата нервоза нека си ја манифестираат по дома или на ...
сите 137 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 130 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сергеј Станишев на средба со Ковачевски: Владите на СДСМ обезбедуваат напредок за Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: