Маричиќ – Фрагојанис:Грција денес е силен лобист за нашата интеграција во ЕУ


Вицепремиерот Маричиќ и заменик министерот Фрагојанис на почетокот на средбата изразија задоволство од динамиката на релациите помеѓу  Македонија и Грција во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Владата на Северна Македонија, Ковачевски ги продолжи активностите на Минхенската безбедносна конференција, при што на маргините на настанот ...
| | веќе видена | слични

На средбата на која присуствуваше и заменик-претседателот во Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ, премиерот Ковачевски го запозна Лајчак со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во рамки на учеството на 58. Минхенска безбедносна конференција, претседателот Стево Пендаровски оствари средба со претседателот на Република Словенија, Борут ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Ковачевски и претседателот на Министерскиот совет на Република Бугарија Петков денеска остварија ...
| | веќе видена | слични

Можностите за надминување на предизвиците за почеток на пристапните преговори со ЕУ, беа во фокусот на средбата на претседателот Стево Пендаровски со неговиот ...
| | веќе видена | слични

Успешноста на политиката на проширување ќе зависи од македонскиот случај, истакнал претседателот на Македонија Стево Пендаровски на средбата со словенечкиот ...
| | веќе видена | слични

Делегациите на Северна Македонија и Бугарија на маргините на Минхенската безбедносна конференција, денеска остварија средба на која беше изразено задоволство ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски му се заблагодарил на Мицотакис и за силната поддршка на Грција за усвојување на преговарачката рамка и за почетокот на преговорите на Северна ...
| | веќе видена | слични

На маргините на Минхенската безбедносна конференција, во тек е средба на претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 99 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 500 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ – Фрагојанис:Грција денес е силен лобист за нашата интеграција во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: