Груби-Река: Македонија и Албанија координирани на евроинтеграцискиот пат


Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска оствари работна средба со амбасадорот на Република Албанија во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски на маргините на Минхенската безбедносна конференција за состојбите во регионот и за македонските аспирации за членство во ЕУ ...
| | веќе видена | слични
8 копии

За Европската Унија, Македонија е партнер од доверба. Со претставникот на ЕУ за Западен Балкан Мирослав Лајчак разговаравме за интензивирањето на билатералната ...
| | веќе видена | слични

На средбата на која присуствуваше и заменик-претседателот во Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ, премиерот Ковачевски го запозна Лајчак со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Ковачевски и претседателот на Министерскиот совет на Република Бугарија Петков денеска остварија ...
| | веќе видена | слични

Делегациите на Северна Македонија и Бугарија на маргините на Минхенската безбедносна конференција, денеска остварија средба на која беше изразено задоволство ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски му се заблагодарил на Мицотакис и за силната поддршка на Грција за усвојување на преговарачката рамка и за почетокот на преговорите на Северна ...
| | веќе видена | слични

На маргините на Минхенската безбедносна конференција, во тек е средба на претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Ковачевски и претседателот на Министерскиот совет на Република Бугарија Петков денеска остварија средба на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груби-Река: Македонија и Албанија координирани на евроинтеграцискиот пат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: