Повеќе ПОВРЕДЕНИ во сообраќајка кај Битола: Се судриле КОМБЕ СО РАБОТНИЦИ, автомобил и паркиран влекач


Во сообраќајна несреќа кај Битола повредени се десет лица од кои двајца потешко. Сообраќајната несреќа се случила попладнево околу 14.40часот на Краварски пат ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии
3 копии

Во текот на вчерашниот ден на територијата на државата се случиле две сообраќајни незгоди со смртни последици, во кои животот го загубиле две лица, информираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Едно лице почина, а две се повредени во сообраќајна несреќа која се случи вчера на патот Штип-Радовиш. „На 10.02.2022 во 14:38 часот во СВР Штип било пријавено ...
| | веќе видена | слични

Четириесет и четири годишен радовишанец е жртва во сообраќајната несреќа што се случи вчера попладне на експресниот пат Штип-Радовиш. Тој загина во директен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 565 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

ДС, ЛДП и ДОМ денеска преку предлог заклучок велат дека ја охрабруваат Владата на Република Северна Македонија да ги продолжи разговорите со Европската Унија ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе ПОВРЕДЕНИ во сообраќајка кај Битола: Се судриле КОМБЕ СО РАБОТНИЦИ, автомобил и паркиран влекач

Од:
До кого (е-маил):
Порака: