44-годишен радовишанец е најновата жртва на македонските патишта


Четириесет и четири годишен радовишанец е жртва во сообраќајната несреќа што се случи вчера попладне на експресниот пат Штип-Радовиш. Тој загина во директен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради сообраќајна несреќа во моментов во прекин е сообраќајот на патот Делчево – Македонска Каменица. Според информации на дежурната служба на ЈП ...
| | веќе видена | слични

Оттаму информираа дека застојот е поради тоа што возилото се наоѓа на коловозот. Очекуваат брза реакција со што за кратко време сообраќајот ќе биде ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Вчера, во 18 часот, во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека на магистралниот пат Градско – Прилеп се случила сообраќајна несреќа во која ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во синоќешната сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Градско, во која едно лице загина, а две се повредени, докторот во Итна медицинска помош Кавадарци Ратко ...
| | веќе видена | слични

Попладнево во 17,55 часот на патот Прилеп-Градско, пријавено е дека се случила сообраќајна незгода, ,еѓу товарно моторно возило со полуприколка и патничко ...
| | веќе видена | слични

Загина еден маж, а неговата сопатничка и дете на возраст од 10 години се повредени во сообраќајна несреќа, синоќа на патот Прилеп-Градско. -Возачот беше на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку е загрижен за Кина.Бајден откри дека е загрижен за активностите на ...
сите 677 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

44-годишен радовишанец е најновата жртва на македонските патишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: