МВР со детали за трагедијта на патот Штип-Радовиш: Возач загина на лице место

Едно лице почина, а две се повредени во сообраќајна несреќа која се случи вчера на патот Штип-Радовиш. „На 10.02.2022 во 14:38 часот во СВР Штип било пријавено ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради сообраќајна несреќа во моментов во прекин е сообраќајот на патот Делчево – Македонска Каменица. Според информации на дежурната служба на ЈП ...
| | веќе видена | слични

Оттаму информираа дека застојот е поради тоа што возилото се наоѓа на коловозот. Очекуваат брза реакција со што за кратко време сообраќајот ќе биде ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Вчера, во 18 часот, во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека на магистралниот пат Градско – Прилеп се случила сообраќајна несреќа во која ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во синоќешната сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Градско, во која едно лице загина, а две се повредени, докторот во Итна медицинска помош Кавадарци Ратко ...
| | веќе видена | слични

Попладнево во 17,55 часот на патот Прилеп-Градско, пријавено е дека се случила сообраќајна незгода, ,еѓу товарно моторно возило со полуприколка и патничко ...
| | веќе видена | слични

Загина еден маж, а неговата сопатничка и дете на возраст од 10 години се повредени во сообраќајна несреќа, синоќа на патот Прилеп-Градско. -Возачот беше на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 261 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 176 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 227 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 241 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР со детали за трагедијта на патот Штип-Радовиш: Возач загина на лице место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: