СТОПАНСКАТА КОМОРА ЗАПОЧНУВА ПРОГРАМА ЗА РАЗВОЈ НА СТАРТАП БИЗНИСИ Учеството е без надомест, пријавете се!

Стопанската комора месецов ја започнува да ја реализира Програма за развој на стартап бизниси кој ќе трае 4 месеци . – Една од целите на Програмата за ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на проектот „МладиХаб – градење вештини за вработување, компетенции и можности за вмрежување на младите” на 28-ми февруари во Скопје ќе се одржи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со формирањето на Советот за унапредување на високо образование и стратешки истражувања во Стопанската комора на Северна Македонија почна остварувањето на ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на Македонија од овој месец започнува со четиримесечна бесплатна Програма за развој на стартап бизниси. Една од целите на Програмата е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 812 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 445 | | | веќе видена

Maкедонскиот премиер Димитар Ковачевски денеска во Собранието, говореше за деструкцијата на опозицијата и кажа дека пратеник снимал своја колешка на 15 ...
сите 368 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 529 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 324 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека Шведска и Финска ќе дадат „значаен“ придонес во НАТО алијансата, соопштија од кабинетот на Макрон. ...
сите 206 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевски ќе почека дали надлежните органи ќе утврдат вина кај државниот секретар за култура Валмир Азири и потоа ...
сите 90 | | | веќе видена

Денеска во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Карпош и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТОПАНСКАТА КОМОРА ЗАПОЧНУВА ПРОГРАМА ЗА РАЗВОЈ НА СТАРТАП БИЗНИСИ Учеството е без надомест, пријавете се!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: