Стопанска комора со програма за развој на стартап бизниси, учество без надомест

Со формирањето на Советот за унапредување на високо образование и стратешки истражувања во Стопанската комора на Северна Македонија почна остварувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ефикасноста што Собранието, како највисок орган во државата, ја покажа при донесувањето на Законот за минимална плата да продолжи веднаш и со укинување на ...
| | веќе видена | слични

Бранко Азески, претседател на Стопанска комора на Северна Македонија Во 2010 година кога Стопанската комора на Македонија излезе со новата програма за ...
| | веќе видена | слични

Во 2010 година кога Стопанската комора излезе со новата програма за економски развој, централната проекција беше дека приватниот сектор со таа реформа мора да ...
| | веќе видена | слични

Додека компаниите бараат измени на законските решенија со кои од стартот на годинава недела е прогласена за неработен ден, а со кои би им се дозволило ...
| | веќе видена | слични

Затворени кепенци, празни тезги, хали без работници, изгаснати печки - има ли повеќе зијан отколку ќар од мерката да се одмара во недела? Одлуката недела да ...
| | веќе видена | слични

Покачувањето на минималната плата ќе удри по профитот на занаетчиите кој и онака е многу мал, вели Сашо Богоевски - чевлар од Охрид. Тој како занаетчија и ...
| | веќе видена | слични

Стопанствениците не се против законското решение за недела неработен ден туку единствено предлагаат да се укинат ограничувањата кои дејности смеат да работат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 572 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 446 | | | веќе видена

Maкедонскиот премиер Димитар Ковачевски денеска во Собранието, говореше за деструкцијата на опозицијата и кажа дека пратеник снимал своја колешка на 15 ...
сите 361 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 897 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 326 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека Шведска и Финска ќе дадат „значаен“ придонес во НАТО алијансата, соопштија од кабинетот на Макрон. ...
сите 209 | | | веќе видена

Осврнувајќи се на предметот на разговорите и преговорите, премиерот потсети на неговиот став дека францускиот предлог не е прифатлив во таква форма. Во тој ...
сите 328 | | | веќе видена

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 528 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанска комора со програма за развој на стартап бизниси, учество без надомест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: