Генчовска: Наредната недела колеги од МНР ќе дојдат на разговори за политичкиот пакет 4+1, строго ќе ја почитуваме Резолуцијата


Министерството за надворешни работи на Бугарија, строго ќе го почитува мандатот на Советот на министри, декларацијата на Народното собрание и договорот меѓу ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Македонскиот пат кон ЕУ и НАТО што почна преку Грција со смена на уставното име на Република Македонија и античката историја, сега продолжува преку Бугарија со ...
| | веќе видена | слични

Во Софија денеска и утре продолжуваат разговорите на експертско ниво меѓу министерствата за надворешни работи на Северна Македонија и на Бугарија посветени на ...
| | веќе видена | слични

Утре започнува средбата на експертски групи при министерствата за надворешни работи на Северна Македонија и Бугарија, на која ќе се разговара за политички ...
| | веќе видена | слични

Отворените прашања помеѓу Македонија и Бугарија утре и задутре повторно ќе се најдат на маса на состанокот на министерствата за надворешни работи на двете ...
| | веќе видена | слични

Порача дека доколку се постигне некаков прифатлив напредок врз основа на европски вредности тој ќе биде јавно соопштен. Ковачевски се осврна и на телефонскиот ...
| | веќе видена | слични

Претставници на министерствата за надворешни работи на Македонија и на Бугарија на 10 и 11 февруари ќе имаат средба на која ќе се разговара за отворените ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Кирил Петков му се јавил на македонскиот колега, Димитар Ковачевски и барал објаснување за отстранувањето на лентите од венците што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 140 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 88 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 299 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генчовска: Наредната недела колеги од МНР ќе дојдат на разговори за политичкиот пакет 4+1, строго ќе ја почитуваме Резолуцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: