Петков и Ковачевски телефонски разговарале за двата инциденти од кои едниот беше љубовна драма, од утре преговори на експертски групи


Отворените прашања помеѓу Македонија и Бугарија утре и задутре повторно ќе се најдат на маса на состанокот на министерствата за надворешни работи на двете ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски одговарајќи на новинарско прашање во врска со изјавата на Џафери за информацијата која што излезе во јавноста во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Политичарите треба да се занимаваат со политичките прашања бидејќи за тоа се избрани и тоа треба да го прават врз основа на европски вредности, додека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во ВМРО-ДПМНЕ има нова генерација, а Ковачевски остана пиун на Заев, денес гласаа против повисоки плати и пензии. СДСМ да го прифати предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Разговорите со Бугарија за политичките прашања од наша страна се водат во духот на европските вредности, при што за идентитетските прашања на македонскиот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва изјави дека ќе има средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тогаш кога ќе има теми за кои ќе треба да се ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозицијата често користи фрази и зборови кои што мене не ми се својствени и затоа нема да говорам какви преговори се водат во духот на таков ...
| | веќе видена | слични

Зголемување на пензиите , но и дополнителна финансиска помош за пензионерите поради економската криза, најави премиерот Ковачевски во вечерашното интервју на ...
| | веќе видена | слични

При денешната посета на општина Ѓорче Петров, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р. Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа дали ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Резултатите од гласањето кое речиси цела меѓународна заедница го осуди како незаконско и акт кој води кон анексија на украинска територија се очекува да бидат ...
сите 347 | | | веќе видена

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 342 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска, осврнувајќи се на владините мерки за енергетската криза, рече дека угостителите и хотелиерите ќе добијат ...
сите 151 | | | веќе видена

Ахмети е заробен од Груби, затоа мора да го брани, поседува бомби што ги добил од Заев, па сега Ахмети е врзан, ова според порнешниот министер за финансии и ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков и Ковачевски телефонски разговарале за двата инциденти од кои едниот беше љубовна драма, од утре преговори на експертски групи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: