Бесими: Учеството на стопанските комори има важна улога во процесот на унапредување на економските односи меѓу С. Македонија и Бугарија

Состанокот, како што информираше попладнево Министерството за финансии, е одржан во рамки на првиот состанок на новоформираната работна група за економија, ...
| | веќе видена | слични

Eдно од најголемите достигнувања на ЦЕФТА во 15 годишната имплементација на договорот е подобрувањето на трговските односи во регионот. Студиите покажуваат ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Иницијативата за Заеднички Регионален Пазар (ЗРП) за шесте земји на Западен Балкан претставува чекор напред кон продлабочување на регионалната економска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Политичката и економската соработка помеѓу Македонија и Албанија, како и заедничкиот придонес на двете соседни земји за регионалната соработка и економски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Радува растот на трговската размена, Северна Македонија и Албанија заедно да работат за подобра економска клима во регионот. Ваков е заклучокот од средбата што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денес го прими ...
| | веќе видена | слични

Зајакнување на економската соработка, нови странски инвестиции во С. Македонија и Бугарија и интензивирање на изградбата на патниот и железничкиот коридор меѓу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 566 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

Проглас во 11 точки нa Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и Антифашистичката војна на Македонија 1941-1945 и граѓаните ...
сите 222 | | | веќе видена

Да не се разбереме погрешно, ова не е став дека либерално-демократскиот свет е пред колапс. Напротив, дека центарот на влијание и одлучување, а со тоа и ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Учеството на стопанските комори има важна улога во процесот на унапредување на економските односи меѓу С. Македонија и Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: