Заедничкиот регионален пазар: Соба за чекање или брза лента кон економска интеграција во ЕУ?


Иницијативата за Заеднички Регионален Пазар (ЗРП) за шесте земји на Западен Балкан претставува чекор напред кон продлабочување на регионалната економска ...
| | веќе видена | слични

Заплашувања со тужби, најчесто за клевета, јавни или скриени закани, оцрнување со лаги и измислени приказни, сокривање на информациите од страна на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Извозно ориентираните претпријатија во Македонија во големо мнозинство, 96,4 отсто, ја поздравуваат иницијативата „Отворен Балкан“ и во неа препознаваат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Сојузот на стопански комори на Македонија, г. Трајан Ангелоски учествуваше како говорник на онлајн настанот „ Економска интеграција на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Некои недостатоци на стратегиите и политиките за проширување на ЕУ придонесоа за формирање стабилократии на Западен Балкан, се вели во новиот извештај на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За најголем дел од извозно ориентираните компании во земјите од регионот или за 96,4 отсто од нив иницијативата Отворен Балкан би можела да отвори можности за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска се обрати на отворањето на тркалезната маса на тема „Економска интеграција на Северна Македонија во рамки ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Aнализата нуди сеопфатна слика за состојбата на регионалната соработка во регионот од аспект на четирите слободи и тоа – слободно движење на стоки, услуги, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски денеска се обрати на отворањето на тркалезната маса на тема „Економска интеграција на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна ...
сите 152 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 309 | | | веќе видена

Ерик тен Хег ги загуби првите два натпревари во Премиер лигата со Манчестер јунајтед. Под водство на холандскиот стручњак, Манчестер јунајтед во 1. коло загуби ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заедничкиот регионален пазар: Соба за чекање или брза лента кон економска интеграција во ЕУ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: