РКЕ ја утврди цената на топлинската енергија, сметките остануваат исти

Растот на цените на енергентите посебно ги погодува сиромашните кои често поради немаштија се принудени на поголема потрошувачка на енергија. Социјалните ...
| | веќе видена | слични

Германската влада минатата седмица донела одлука за доделување еднократна финансиска помош за семејствата со помали примања и за студентите. Тие летово ќе ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот вицепремиер за економски прашања д-р Кочо Анѓушев во Тема на денот во Дневникот на Сител вели дека покачувањето на сметките нa нешто под 10 ...
| | веќе видена | слични

Покоачувањето на сметките нa нешто под 10 проценти на електричната енергија е некое минимално покачување коешто се случи со помош на големи субвенции од страна ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Наглиот пораст на цените на енергенсите на пазарот ги активира европските влади во обид да ги заштитат граѓаните од ценовниот шок и да им помогнат во плаќањето ...
| | веќе видена | слични

Кризата со високите цени на енергенсите поттикна дел од владите на повеќе европски земј да донесат мерки за заштита на граѓаните од ценовниот шок и да им ...
| | веќе видена | слични

Сиромашните семејства и бројни студенти во Германија ќе добијат еднократна помош поради високите сметки за греење, одлучи денес владата. Министерката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 187 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 103 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РКЕ ја утврди цената на топлинската енергија, сметките остануваат исти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: