ПОПУСТИ, НАМАЛЕНИ ДАНОЦИ И ПАРИЧНА ПОМОШ Како Европа се справува со енергетскиот ценовен шок?

Кризата со високите цени на енергенсите поттикна дел од владите на повеќе европски земј да донесат мерки за заштита на граѓаните од ценовниот шок и да им ...
| | веќе видена | слични

Зголемувањето на минималната плата како мерка која е дел од владината програма, не значи само еднократен пораст на минималната плата, туку се предлага едно ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Американските банки ќе уживаат посилен раст оваа година од нивната основна дејност, што значи преземање депозити и позајмување пари ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потрошувачките цени во јануари во САД се зголемиле со годишно темпо од 7,5 отсто, што е највисок раст во последните четири децении, објави американското ...
| | веќе видена | слични

Подобро е постепено да се приспособува монетарната политика на еврозоната во сегашното неизвесно опкружување, изјави денеска членот на Управниот совет на ...
| | веќе видена | слични

Унгарскиот премиер реши да го одврзе кесето и да пренасочи пет милијарди евра во џебови на пензионери, домаќинстства со ниски примања, војска… што е голем ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ, свирежите за македонскиот јазик, за време на таканаречениот „Peace Festival“ на плоштадот Скендербег во ...
сите 220 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 136 | | | веќе видена

Американското Министерство за правда се спротивстави на објавувањето на судски документ со кој на јавноста би и биле презентирани причините за претресот на ...
сите 179 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 211 | | | веќе видена

Економските политики на Владата на СДСМ даваат резултат, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции, соопшти денеска ...
сите 157 | | | веќе видена

Британските здравствени власти денеска соопштија дека епидемијата на мајмунски сипаници во целата земја „покажува знаци на забавување“, но дека е премногу рано ...
сите 304 | | | веќе видена

Препораките се само уште еден обид да се проблематизира македонскиот идентитет, неговото потекло, историски развој и легитимитет. Дури и не се обидува да биде ...
сите 124 | | | веќе видена

Како провокации ги оцени свирежите на македонскиот јазик на прославата на Рамковниот договор министерката за култура Бисера ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОПУСТИ, НАМАЛЕНИ ДАНОЦИ И ПАРИЧНА ПОМОШ Како Европа се справува со енергетскиот ценовен шок?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: