Одлука во Влада: Цените на основните прехранбени производи остануваат „замрзнати“ до 28 февруари

Владата на Република Северна Македонија на денешната 8-ма седница донесе одлука да продолжи важноста на мерката за определување на највисоки цени на основните ...
| | веќе видена | слични
12 копии

На првата седница на Управниот комитет на проектот „ЕУ за општините” со кој претседава министерот за локална самоуправа Горан Милевски беше потврдено дека во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Македонска берза за првпат објави „Водич за известување за прашања поврзани со животната средина, општествени прашања и управување“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зелената агенда, унапредувањето на процесот на децентрализација и сузбивањето на сивата економија, беа темите за кои разговараа министерот за финансии Фатмир ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најголемиот бизнис настан во регионот 29. Копаоник бизнис форум, годинава се враќа во стариот формат и ќе се одржи од 6 до 9 март 2022 година во „Гранд Хотел ...
| | веќе видена | слични

Новото истражување спроведено како дел од проектот ЛИФТ финансиран од ЕУ покажа дека еколошките практики се патот кон напред за земјоделците во Европа. ...
| | веќе видена | слични

Македонската берза (МБ) го објави првото упатство за управување со еколошко-општествени и управувачки аспекти за компании кои се котираат на берзата, креирано ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“ илјадници граѓани вечерва протестираа против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање ...
сите 470 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 471 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одлука во Влада: Цените на основните прехранбени производи остануваат „замрзнати“ до 28 февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: