Македонската берза ги објави Упатствата за еколошко општествени и управувачки аспекти, поддржана од ЕБОР

Македонската берза (МБ) го објави првото упатство за управување со еколошко-општествени и управувачки аспекти за компании кои се котираат на берзата, креирано ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската инвестициска банка (ЕИБ) минатата година инвестирала вкупно 853 милиони евра во државите од Западниот Балкан, наменети за одржлив развој, зелена ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Време зa читање: 4 минути Македонска берза за првпат објави „Водич за известување за прашања поврзани со животната средина, општествени прашања и управување“ ...
| | веќе видена | слични

Политиките за оданочување и субвенционирање на енергијата во земјите на Европската Унија не се во согласност со нивните климатски цели, а повеќето членки ...
| | веќе видена | слични

Анализирано од вселенска димензија,енергијата е извор на животот.На нашата планета земја, самиот живот е енергетска размена на материја. Сега засега,човечките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратеничко прашање посочи дека во мандатот на оваа Влада минималната плата е зголемена 100% ...
сите 480 | | | веќе видена

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 283 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 329 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 880 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 439 | | | веќе видена

Турција побара екстрадиција на 33 лица осомничени за тероризам во рамките на договорот со кој се согласи да не го блокира приемот на Шведска и Финска во НАТО. ...
сите 284 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска засега нема да побара разрешување на државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири кој ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонската берза ги објави Упатствата за еколошко општествени и управувачки аспекти, поддржана од ЕБОР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: