Започна регистрацијата за најголемиот бизнис настан во регионот 29. Копаоник бизнис форум

Најголемиот бизнис настан во регионот 29. Копаоник бизнис форум, годинава се враќа во стариот формат и ќе се одржи од 6 до 9 март 2022 година во „Гранд Хотел ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи и словенечкиот амбасадор во државава Милан Предан на денешната средба разговараа за соработката во полето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик-претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, се сретна со амбасадорот на ...
| | веќе видена | слични

Целта на Стратегијата е динамизирање на пазарот на капитал и достигнување на развиеност на ниво на просекот во ЕУ. Повеќе можности за финансирање проекти за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Повеќе можности за финансирање проекти за компаниите, зголемена понуда на инструменти за инвестирање, како и привлекување на странски инвеститори се главните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Некои недостатоци на стратегиите и политиките за проширување на ЕУ придонесоа за формирање стабилократии на Западен Балкан, се вели во новиот извештај на ...
| | веќе видена | слични

Eдно од најголемите достигнувања на ЦЕФТА во 15 годишната имплементација на договорот е подобрувањето на трговските односи во регионот. Студиите покажуваат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Иницијативата за Заеднички Регионален Пазар (ЗРП) за шесте земји на Западен Балкан претставува чекор напред кон продлабочување на регионалната економска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 575 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 450 | | | веќе видена

Maкедонскиот премиер Димитар Ковачевски денеска во Собранието, говореше за деструкцијата на опозицијата и кажа дека пратеник снимал своја колешка на 15 ...
сите 368 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 897 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 326 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека Шведска и Финска ќе дадат „значаен“ придонес во НАТО алијансата, соопштија од кабинетот на Макрон. ...
сите 297 | | | веќе видена

Осврнувајќи се на предметот на разговорите и преговорите, премиерот потсети на неговиот став дека францускиот предлог не е прифатлив во таква форма. Во тој ...
сите 126 | | | веќе видена

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 575 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна регистрацијата за најголемиот бизнис настан во регионот 29. Копаоник бизнис форум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: