Ковачевски: Немаме голем ценовен шок затоа што обезбедивме доволно струја

„Немаме ценовен шок затоа што обезбедивме електрична енергија за домаќинствата и малите потрошувачи. Ако зборуваме за генезата на проблемот со струјата, пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека РЕК Битола повторно работи само со еден блок, а ТЕЦ Неготино исклучен. -По пожарот ...
| | веќе видена | слични

РЕК Битола веќе два дена  се соочува со нови проблеми. Блокот 1 е исклучен поради пукање на цевки во котелскиот дел! Самонаречените „шампиони" во енергетиката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По пожарот на третиот блок и нестручната санација на истиот со кој се нанесе милионска штета, односно се уништи главниот трансформатор на блок 3, РЕК Битола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕСМ ќе објави нов тендер за набавка на мазут за потребите на ТЕЦ Неготино, откако на последниот објавен на 28 јануари не доби ниту една понуда. Од ...
| | веќе видена | слични

Ниту една понуда не стигнала до АД ЕСМ за набавка на мазут за производство на електрична енергија за време на грејната сезона од ТЕЦ Неготино. Повикот за ...
| | веќе видена | слични

Поскапувањето на струјата ги стигна граѓаните, откако дел од нив деновиве ги добија сметките за потрошена електрична енергија. Најчесто се движат од пет илјади ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Денеска се очекува прва средба на работните групи за утврдување на забелешки за преговарачката рамка. Има ли провокатори на протестите и наменска „магла“ за ...
сите 607 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 298 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа во телефонско јавување во емисијата “Јади Бурек“ во текот на сенародниот протест Ултиматум, НЕ ...
сите 1042 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 294 | | | веќе видена

Владејачкиот СДСМ денеска се огласи со соопштение во кое го осудува протестот на македонскиот народ против бугаризацијата, го осудува насилството врз ...
сите 184 | | | веќе видена

Граѓаните и вечерва во 19:00 часот ќе протестираат против предлогот на француското претседателство. Протестот како и вчера, така и денес ќе започне пред ...
сите 362 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Немаме голем ценовен шок затоа што обезбедивме доволно струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: