Во јануари „изгореа“ 21 милион евра од владиниот буџет за ЕСМ

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска и градоначалниците на скопските Општини бараат Владата итно да им даде пари за да можат да си ги платат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со воведувањето на кризната состојба, Македонија успешно ја менаџира енергетската криза и во споредба со другите држави од соседство има потрошени многу ...
| | веќе видена | слични
15 копии

На 11-та седница, Владата на Република Северна Македонија донесе одлуката за одобрување финансиски средства во износ од 2,9 милијарди денари на АД ЕСМ,а за ...
| | веќе видена | слични

Со воведувањето на кризната состојба успешно ја менаџираме енергетската криза, а во споредба со другите држави од соседството потрошени се многу поламку пари, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната 11-та седница, Владата на Република Македонија донесе одлуката за одобрување финансиски средства во износ од 2,9 милијарди денари на АД Електрани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дирекцијата за заштита и спасување ја започна новата 2022 година со непоправени противпожарни авиони. Иако договорот со шпанската компанија „Titan Firefighting ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕСМ ќе објави нов тендер за набавка на мазут за потребите на ТЕЦ Неготино, откако на последниот објавен на 28 јануари не доби ниту една понуда. Од ...
| | веќе видена | слични

Ниту една понуда не стигнала до АД ЕСМ за набавка на мазут за производство на електрична енергија за време на грејната сезона од ТЕЦ Неготино. Повикот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“ илјадници граѓани вечерва протестираа против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање ...
сите 470 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 471 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во јануари „изгореа“ 21 милион евра од владиниот буџет за ЕСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: