Ковачевски-Кундурос: Има услови за натамошно унапредување на односите меѓу Македонија и Грција

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
5 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски, во рамки на посетата на Брисел, каде се наоѓа во дводневна работна посета, се запозна и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети денеска оствари средба со шпанскиот амбасадор Хозе Луис Лозано Гарсија, при тоа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со европратеникот Сергеј Станишев, претседател на Партијата на европски социјалисти ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети на средбата што денеска ја остварил со амбасадорот на Кралството Шпанија, Хозе Луис Лозано ...
| | веќе видена | слични

На средбата, премиерот Ковачевски придружуван од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ и амбасадорката на Постојаната ...
| | веќе видена | слични

 На средбата е пренесена поддршка од ПЕС за енергијата која е внесена во дијалогот со Република Бугарија која остава простор за напредок. Претседателот на СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети оствари средба со шпанскиот амбасадор Хозе Луис Лозано Гарсија, при што изрази ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 841 | | | веќе видена

Синоќа (21/22.05.2022) година од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, во содејство со полициски службеници од ...
сите 433 | | | веќе видена

СДСМ да не молчи и да одговори дали и кои нивни функционери присуствувале и знаеле за средбите на Талат Џафери со лица од Чеченија кои претставуваат ризик за ...
сите 346 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 476 | | | веќе видена

За прв пат од незаборавната сезона 2001/02, Милан и Интер се вклучени во одредувањето на шампионите во Серија „А“ во последното коло, обезбедувајќи го ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски-Кундурос: Има услови за натамошно унапредување на односите меѓу Македонија и Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: