Ковачевски – Станишев: Во социјалдемократското семејство на ПЕС има поддршка за евроинтеграции


 На средбата е пренесена поддршка од ПЕС за енергијата која е внесена во дијалогот со Република Бугарија која остава простор за напредок. Претседателот на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик претседателот на Владата за европски прашања Бојан Маричиќ беше домаќин на средбата со заменик министерот за надворешни работи, за економска ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска оствари работна средба со амбасадорот на Република Албанија во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зголемување на економската соработка помеѓу двете земји, како и преземање на заеднички чекори коишто ќе имаат импакт врз создавање на услови за забрзан раст ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Македонија и Грција со заеднички чекори ќе работат на унапредување на економската соработка и трговската размена, како и на заштита на инвестициите. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Маричиќ и заменик министерот Фрагојанис на почетокот на средбата изразија задоволство од динамиката на релациите помеѓу  Македонија и Грција во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерот за правда Никола Тупанчески се сретна со заменик-претставникот на УНИЦЕФ во земјава, Артур Ајвазов, со кого разговараше за досегашната успешна ...
| | веќе видена | слични

 На средбата министерот за правда Тупанчески ја истакна цврстата определба за натамошно градење на системот за правда за децата востановен со Законот за правда ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменичката на претседателот на Владата на Република Северна Македонија Славица Грковска задолжена за политики за добро владеење, денеска, во својот кабинет ја ...
| | веќе видена | слични

Францускиот Амбасадор посакувајќи ѝ успешен мандат на вицепремиерката Грковска истакна дека Македонија има јасна поддршка од Франција во однос на остварување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 618 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 445 | | | веќе видена

Maкедонскиот премиер Димитар Ковачевски денеска во Собранието, говореше за деструкцијата на опозицијата и кажа дека пратеник снимал своја колешка на 15 ...
сите 368 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 891 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 326 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека Шведска и Финска ќе дадат „значаен“ придонес во НАТО алијансата, соопштија од кабинетот на Макрон. ...
сите 209 | | | веќе видена

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 528 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски – Станишев: Во социјалдемократското семејство на ПЕС има поддршка за евроинтеграции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: