Ахмети на средба со шпанскиот амбасадор добил целосна поддршка од Шпанија за членството во ЕУ

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети оствари средба со шпанскиот амбасадор Хозе Луис Лозано Гарсија, при што изрази ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Тимчо Муцунски денеска (10.02.2022) остварија средба со Кристијан Сагарц – ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Градоначалничката Арсовска денеска оствари средба со амбасадорот на Кралството Шпанија во Македонија, господин Хозе Луис Лозано Гарсија. Арсовска и Гарсија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цело време сме оптимисти дека ќе има достоен договор, дека ќе биде договорот не едностран туку ќе биде навистина пропорционален. Но, за жал, досега тоа не се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

-Јас сакам да бидам оптимист, бидејќи цело време сме оптимисти дека ќе има достоен договор, дека договорот ќе биде не едностран, туку ќе биде навистина ...
| | веќе видена | слични

Арсовска и Гарсија споделија мислења во однос на тековните и идните активности на Градот Скопје, но и можноста за заедничка соработка. На задоволство на Градот ...
| | веќе видена | слични

Иако СДСМ убедуваа дека ги решиле сите проблеми со соседите, вистината е спротивна, а за спорот со Бугарија речиси не постои оптимизам за достоен и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека не е оптимист за решение со Софија се додека бугарската страна инсистира дека сме биле Бугари до 1945 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратеничко прашање посочи дека во мандатот на оваа Влада минималната плата е зголемена 100% ...
сите 479 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 561 | | | веќе видена

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 283 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 329 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 883 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска засега нема да побара разрешување на државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири кој ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети на средба со шпанскиот амбасадор добил целосна поддршка од Шпанија за членството во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: