Gastrade ја усвои конечната инвестициска одлука за изградба на самостоен систем за природен гас во Александрополис (INGS)


Акционерите на Gastrade SA ја донесоа конечната инвестициска одлука (FID) за изградба на Самостоен систем за природен гас (INGS) во Александрополис. FID е ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Северна Македонија и Турција ќе потпишат меморандум за соработка во областа на енергетиката што ќе придонесе за зголемување на соработката помеѓу двете земји, ...
| | веќе видена | слични

Тур-операторите од двете земји, на заедничката средба, ќе понудат и трета дестинација, дополнување од летот Софија – Скопје, која треба да понуди нови можности ...
| | веќе видена | слични

Минстерот Бочварски денеска беше во увид на изградба на социјалната зграда во Кочани, каде се градат 34 социјални станови. Тој очекува зградата да биде готова ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонска и бугарска делегација од ресорните министри за трансорт и туроператори од двете држави ќе бидат патници на првиот лет што треба да се реализира на ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот министер за транспорт и врски Николај Сабев ќе биде првиот патник од Софија до Скопје, директна авионска линија која се воспоставува на 11 февруари. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Првиот лет од Софија до Скопје пристигнува на 11 февруари, при што со бугарска делегација предводена од министерот за транспорт и комуникации на Бугарија, ...
| | веќе видена | слични

На средбата на која присуствувал и директорот на „Национални енергетски ресурси“ АД, Бајрам Реџепи, двајцата министри разговарале за можните правци за развој ...
| | веќе видена | слични
12 копии

На средината од годинава ќе започне изградбата на интерконекторот за гасно поврзување со Грција, со што Северна Македонија ќе се поврзе со Јужниот гасен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
сите 481 | | | веќе видена

Пратеникот на прогресивната алијанса на сириза и поранешен заменик министер за надворешни работи, Јанис Аманатидис, во интервју за грчките медиуми вели дека ...
сите 494 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска му порача на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг дека Анкара нема позитивно да гледа на членството ...
сите 844 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 551 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски вчера предложи да се воспостави формален договор со сојузничките земји за обезбедување компензација од Русија за ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Gastrade ја усвои конечната инвестициска одлука за изградба на самостоен систем за природен гас во Александрополис (INGS)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: