Бектеши: Меѓународното поврзување и диверзификација во снабдувањето со гас се наш приоритет

На средината од годинава ќе започне изградбата на интерконекторот за гасно поврзување со Грција, со што Северна Македонија ќе се поврзе со Јужниот гасен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот министер за енергетика, Александар Николов истакна дека главната цел на средбата во Софија е да се најде полесен и поефективен начин на којшто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На почетокот на прес-конференцијата со Петков, српската премиерка кажа дека „она што е исклучително значајно, немешајќи се во внатрешни прашања на други држави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Петков коментирајќи оштетувањето на венците што бугарската делегација ги положи на гробот на Гоце Делчев во Скопје, кажа дека очекува да има нулта толеранција ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Премиерот на Бугарија Кирил Петков во изјава за бугарските новинари кои известуваа за неговата посета на Белград, рече дека имал телефонски разговор со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Теми на денешната посета на бугарскиот премиер Кирил Петков на Белград на разговорите со претседателот Александар Вучиќ и премиерката Ана Брнабиќ беа од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерите на Бугарија и Србија, Ана Брнабиќ и Кирил Петков по денешната средба истакнаа дека Софија и Белград, меѓу другото, се заинтересирани за заедничкиот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Александар Вучиќ денеска се сретна со премиерот на Бугарија Кирил Петков, со кого разговараше за билатералните односи, зајакнувањето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 650 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 342 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 213 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 68 | | | веќе видена

Народски кажано дојдено е нож до коска и не може ова вака понатаму. Затоа мора да излеземе што помасовно и да дадеме поддршка на протестите затоа што ако ...
сите 342 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Меѓународното поврзување и диверзификација во снабдувањето со гас се наш приоритет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: