Изгоре објект полн со сено во беровското село Мачево


Претседателот Стево Пендаровски на својот Фејсбук профил објави фотографии од тетовската населба Колтук, каде јавно го пофали храбриот подвиг на младиот Мартин ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска беше во тетовската населбата Колтук каде разговораше со Мартин Милетиќ, 25 годишник кој успеа да спаси од пожар негов ...
| | веќе видена | слични

Пожарот се случи на 28 јануари, а при тоа 50 годишниот жител на Тетово доби изгореници. -Подготвеноста да се ризикува својот живот за другите е карактеристика ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пожар изгоре три куќи во скопска Гази Баба, близу Тутунсус Џамија , пренесува „Алсат“. Жртви нема, но три семејства останааа без покрив над глава. Огнот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

„Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата. Ковачевски отиде толку далеку, што и по ...
сите 220 | | | веќе видена

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 561 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 191 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 130 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изгоре објект полн со сено во беровското село Мачево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: