Се запали автомобил во Чаир


2 копии
9 копии

Во саботата во 11.40 часот во Штип на улицата „Генерал Михајло Апостолски“ патничко моторно возило „фолксваген поло“ со штипски регистарски ознаки, управувано ...
| | веќе видена | слични
13 копии
4 копии
6 копии
9 копии
2 копии

Во саботата вечерта во две одделни акции на полицијата во охридско и гостиварско, приведен се вкупно пет лица за коишто постојат сомневањеа дека се занимавале ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 757 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 484 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 108 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се запали автомобил во Чаир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: