Пешак повреден во Штип


Во саботата во 11.40 часот во Штип на улицата „Генерал Михајло Апостолски“ патничко моторно возило „фолксваген поло“ со штипски регистарски ознаки, управувано ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
2 копии
3 копии
3 копии

На 10.02.2022 во 14.38 часот во СВР Штип било пријавено дека на експресен пат Штип–Радовиш се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „фолксваген ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден на територијата на државата се случиле две сообраќајни незгоди со смртни последици, во кои животот го загубиле две лица, информираат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 20 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

На територијата на СВР Битола рано утринава, во периодот од 04.30 до 07.00 часот, спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат ...
сите 298 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пешак повреден во Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: