Ќе има ли покачување на минималната плата?


По денешната средба на Сојузот на синдикати на Македонија со претставници од Владата, дијалогот продолжува в среда, за кога е закажан Економско-социјален ...
| | веќе видена | слични

Без конкретен договор заврши двочасовната средба во Владата помеѓу Сојузот на синдикати на Македонија и преставници на Владата, на која се разговараше за ...
| | веќе видена | слични

Минималната плата ќе продолжи да расте и системското решение ќе дојде преку дијалог со сите засегнати страни, а решението кое би било предложено секако ...
| | веќе видена | слични

За во среда е закажан социјално економскиот совет каде на иста маса ќе седнат работодавачите власта и работниците за бараат на синдикатот за минимална плата и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека ќе има зголемување на минималната плата, но оти тоа треба да се направи низ економско-социјален дијалог со сите ...
| | веќе видена | слични

Во среда е закажан Економско-социјалниот совет на кој ќе се одлучува за барањата на синдикатот за зголемување на минималната плата на 18.000 денари и спирално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата и ССМ со различни ставови по првата средба на која разговарале за барањето на Синдикалците за зголемување на минималната плата на ниво од 18.000 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавна покана и до БЕСА и до сите опозиционери, и до сите граѓани да се приклучат на протестот на 18-ти јуни. Затоа што тој нема да биде протест на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 424 | | | веќе видена

Руското Министерство за одбрана вечерва соопшти дека фабриката „Азовстал“ во Мариупол е целосно ослободена. -Територијата на металуршката фабрика „Азовстал“ во ...
сите 292 | | | веќе видена

Женскиот ракометен клуб Кометал Ѓорче Петров пред 20 години ја освои европската титула во женската Лига на шампиони. Поводот од 20 години вчера беше прославен ...
сите 125 | | | веќе видена

ИМА ПРЕСУДИ ЗА РУШЕЊЕТО НА КОСМОС Никола Груевски доби казна затвор првостепено од девет години за рушењето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ поради ...
сите 53 | | | веќе видена

Особено ги ценам напорите кои Франција ги вложува во насока на одблокирање на евроинтегративниот процес преку одржување на првите меѓувладини седници со ...
сите 657 | | | веќе видена

Во црквата Свети Сава во Белград денеска со заедничка литургија беше официјализиран чинот на враќање на Македонската православна црква-Охридска архиепископија ...
сите 503 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе има ли покачување на минималната плата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: