Во среда закажан Економско-социјалниот совет, ќе се одлучува за минималната плата


За во среда е закажан социјално економскиот совет каде на иста маса ќе седнат работодавачите власта и работниците за бараат на синдикатот за минимална плата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Мислам дека вчерашниот да кажам успех на сите социјални партнери е за поздравување. Се случува прв пат, мислам во поновата историја на нашата држава, во која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Лесно е од лагодната позиција на професор, кој добива плата од народни пари, кога не сте биле на позиција како нашите 78.646 сограѓани кои добиваа плата од 15 ...
| | веќе видена | слични

До 2026 година, минималната плата ќе биде 22.000 денари само со усогласување, без никакво интервенирање, изјави денеска вицепремиерот за економски прашања ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи во гостувањето во Утрински брифинг го поздрави вчера постигнатиот договор со Синдикатите и работодавачите за ...
| | веќе видена | слични

80.000 граѓани во нашата земја ќе добијат најмалку 18.000 денари минимална плата во мартовската исплата, пишува на свјот Фејсбук профил, премиерот, Димитар ...
| | веќе видена | слични

„Во третата недела од работата на новата влада ние постигнавме успех за минимална плата, во општество каде што не сме навикнати на дијалог. Каде за минимална ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 648 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 339 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 221 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 69 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 672 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во среда закажан Економско-социјалниот совет, ќе се одлучува за минималната плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: