Лирман: Треба што поскоро да се отворат пристапните преговори за Северна Македонија и за Албанија


-Многу ми е важно ние како Европска унија да го одржиме зборот кон Албанија и Северна Македонија. Затоа треба што поскоро да се отворат пристапните преговори, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, се сретна со Русос Кундурос, амбасадор на Хеленската Република во нашата држава. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. Амбасадорката ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За не повеќе од еден месец претседателот Стево Пендаровски оди во официјална посета на Софија каде ќе се сретне со неговиот бугарски колега Румен Радев, со цел ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски најави официјална посета на Софија идниот месец. Целта е заедно со бугарскиот колега Радев да дадат позитивен придонес за успешен завршеток на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Амбасадорката Кристин Форсгрен Бенгтсон на премиерот Ковачевски му го врачи личното писмо на претседателката на Владата на Шведска Магдалена Андерсон во кое ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ние имавме една партиска одлука, кога рековме дека одиме со активна блокада затоа што се потребни предвремени парламентарни избори за спас на Македонија. ...
сите 430 | | | веќе видена

Командантот на украинскиот полк Азов, Денис Прокопенко, се обрати до јавноста и рече дека во Азов добиле наредба да престанат да го бранат Мариупол и да ги ...
сите 303 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 479 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел на заедничката конференција со премиерот Еди Рама во Тирана рече дека го поддржува „Отворен Балкан“ и додаде дека ...
сите 688 | | | веќе видена

Маж од скопски Сарај измамен за 300 евра. - На 19.05.2022 во 15.00 часот во Полициската станица Сарај, 37-годишен жител на скопско село пријавил дека бил ...
сите 454 | | | веќе видена

Во јуни неочекувам Македонија да добие датум, за жал. Затоа што Бугарија се гледа дека ја има добро научено и ја повторува лекцијата од сервилноста на ...
сите 422 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лирман: Треба што поскоро да се отворат пристапните преговори за Северна Македонија и за Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: