Плевнелиев: Не сакаме да ги внесеме Тито и Сталин во ЕУ


3 копии

Претседателот на Советот на амбасадори и поранешен амбасадор во Данска, Мухамед Халили, смета дека ваквиот нов пристап меѓу Македонија и Бугарија ќе даде ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На политички план Бугарија западна во целосна изолација во ЕУ заради спорот со Македонија, изјави за Нова њуз, Љубомир Ќучуков, поранешен бугарски заменик ...
| | веќе видена | слични

„Политички, Бугарија падна во целосна изолација во ЕУ. Ја изгубивме целата наша предност како членка, притисокот од кандидатот за членка го пренасочивме кон ...
| | веќе видена | слични

Главниот резултат од бугарско-македонските разговори е дека има договор за договор. Климата на билатералните односи се менува и сега постои подготвеност за ...
| | веќе видена | слични

Бриселскиот онлајн магазин New Europe кој важи за близок на грчки дипломати пишува за можни ,,други болни чекори” и историски ревизии што би ги презела ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Кирил Петков во парламентот во Софија изјавил дека владата на Македонија прифатила Бугарите да бидат додадени во уставот како заедница. Ова ...
| | веќе видена | слични

Доколку има добра волја од бугарска страна, работите можат да се решат за 6 часа, а не 6 месеци, каков што рок условно даде премиерот Петков, вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Плевнелиев: Не сакаме да ги внесеме Тито и Сталин во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: