Плевнелиев: Не сакаме да ги внесеме Тито и Сталин во ЕУ


2 копии

Претседателот на Советот на амбасадори и поранешен амбасадор во Данска, Мухамед Халили, смета дека ваквиот нов пристап меѓу Македонија и Бугарија ќе даде ...
| | веќе видена | слични

„Политички, Бугарија падна во целосна изолација во ЕУ. Ја изгубивме целата наша предност како членка, притисокот од кандидатот за членка го пренасочивме кон ...
| | веќе видена | слични

Главниот резултат од бугарско-македонските разговори е дека има договор за договор. Климата на билатералните односи се менува и сега постои подготвеност за ...
| | веќе видена | слични

Бриселскиот онлајн магазин New Europe кој важи за близок на грчки дипломати пишува за можни ,,други болни чекори” и историски ревизии што би ги презела ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Кирил Петков во парламентот во Софија изјавил дека владата на Македонија прифатила Бугарите да бидат додадени во уставот како заедница. Ова ...
| | веќе видена | слични

Доколку има добра волја од бугарска страна, работите можат да се решат за 6 часа, а не 6 месеци, каков што рок условно даде премиерот Петков, вели ...
| | веќе видена | слични

Зоран Димитровски (ДС), актуелен заменик министер во емисијата 24 анализа смета дека доколку има добра волја од двете страни, особено од бугарската страна која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Оваа влада, сака во рок од 48 саати да презентира фиктивна консултација, притоа сега гледаме дека или предлогот нема да оди во Собрание или ќе оди како ...
сите 1012 | | | веќе видена

Албанската новинарка Ериса Зикај од Брисел изнесе прогноза дека одлуката за преговачката рамка за Албанија и Македонија ќе се носи на 7 јули. Таа во емисијата ...
сите 286 | | | веќе видена

И покрај поинаквата и подобро смислена тактика на власта да го претстави францускиот предлог како различен и подобар од претходниот, се погласни укажувањата од ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Плевнелиев: Не сакаме да ги внесеме Тито и Сталин во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: