Халили: Новиот пристап во македонско-бугарските односи ќе даде резултати

Претседателот на Советот на амбасадори и поранешен амбасадор во Данска, Мухамед Халили, смета дека ваквиот нов пристап меѓу Македонија и Бугарија ќе даде ...
| | веќе видена | слични

Јас сум можеби единствениот македонски политичар кој вели дека сака да ги реши проблемите сега пред да почнат преговрите за ЕУ и сето тоа го кажувам поради ...
| | веќе видена | слични

Во процесот на преговорите со Бугарија јавноста се држи настрана, истото како од преговорите со Грција - вели за ТВ 24 аналитичарот Владимир Божиновски. Според ...
| | веќе видена | слични

Останато

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 480 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 262 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Халили: Новиот пристап во македонско-бугарските односи ќе даде резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: