Владите не можат да се изборат со европската енергетска криза

Министерот за економија Крешник Бектеши соопшти дека министерството доставило предлог до Владата, мерката „замрзнување“ на цените на производите да продолжи до ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти министерот за економија, Крешник Бектеши, се бара замрзнување на цените на основните прехранбени производи да се продолжи до крајот на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши, на својот официјален фејсбук профил објави дека Министерството за економија доставило одлука до Владата со која се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инфлацијата не запира, а од Владата се уште нема „абер“ дали ќе им ново замрзнување на цените на основните производи. Уште три дена цените на основните ...
| | веќе видена | слични

Цените на основните прехранбени производи нема да се менуваат до крајот на јануари или уште три дена, а што следи потоа никој не знае. Дали февруари ќе донесе ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 27. јануари 2022 (ИНПРЕС) – Граѓаните се во неизвесност дали од 1-ви февруари ќе ги дочекаат „одмрзнати“ цени на основните прехрамбени производи. Со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 549 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Повеќето бугарски барања кои се неприфатливи за Македонија со кои Бугарија го условува нашиот пат кон ЕУ се содржат во Протоколот од меѓувладината комисија. Но ...
сите 620 | | | веќе видена

Оваа влада, сака во рок од 48 саати да презентира фиктивна консултација, притоа сега гледаме дека или предлогот нема да оди во Собрание или ќе оди како ...
сите 171 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владите не можат да се изборат со европската енергетска криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: