Охриѓани во исчекување дали од 1-ви февруари ќе ги дочекаат „одмрзнати“ цени на основните прехрамбени производи

Охрид, 27. јануари 2022 (ИНПРЕС) – Граѓаните се во неизвесност дали од 1-ви февруари ќе ги дочекаат „одмрзнати“ цени на основните прехрамбени производи. Со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Светските цени на храната повторно се зголемија во јануари, поттикнати од зголемувањето на цената на растителните масла, и се блиску до највисоките нивоа во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на Европската централна банка Кристин Лагард денеска оцени дека геополитичките тензии се зголемени и дека влијаат на економските перспективи на ...
| | веќе видена | слични

Европската централна банка (ЕЦБ) ги задржа клучните каматни стапки непроменети и покрај рекордниот пораст на инфлацијата. Референтната стапка на рефинансирање ...
| | веќе видена | слични

Советот на Народната банка одржа редовна седница на која беше разгледан и усвоен најновиот Квартален извештај за последното тримесечје од 2021 година. Во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Советот на Народната банка одржа редовна седница на која беше разгледан и усвоен најновиот Квартален извештај за последното ...
| | веќе видена | слични

Минатата година банкарскиот сектор ја завршил со кредитен раст од 8,3 проценти, додека растот на депозитите бил 7,5 проценти, што е повеќе од она што го ...
| | веќе видена | слични

„Во четвртиот квартал од 2021 година се забележува забрзување на инфлацијата како резултат на движењата кај прехранбената и енергетската компонента и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охриѓани во исчекување дали од 1-ви февруари ќе ги дочекаат „одмрзнати“ цени на основните прехрамбени производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: