Владите не можат да се изборат со европската енергетска криза

Министерот за економија Крешник Бектеши соопшти дека министерството доставило предлог до Владата, мерката „замрзнување“ на цените на производите да продолжи до ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти министерот за економија, Крешник Бектеши, се бара замрзнување на цените на основните прехранбени производи да се продолжи до крајот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали цените на прехранбените производи ќе останат замрзнати ќе одлучува Владата. Министерот за економија објави дека доставиле одлука до Владата. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши, на својот официјален фејсбук профил објави дека Министерството за економија доставило одлука до Владата со која се ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата не запира, а од Владата се уште нема „абер“ дали ќе им ново замрзнување на цените на основните производи. Уште три дена цените на основните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цените на основните прехранбени производи нема да се менуваат до крајот на јануари или уште три дена, а што следи потоа никој не знае. Дали февруари ќе донесе ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 588 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на општина Прилеп како што веќе кажа градоначалникот започнува една голема инвестициска активност преку рехабилитација на улици, изградба ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владите не можат да се изборат со европската енергетска криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: