Економските победници и губитници од пандемијата

Компании во еврозоната станаа очајни во потрага за работници, особено во високо баран занимања како што се ИТ. Затоа компаниите се почесто воведуваат парични ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 5 минути Меѓународниот монетарен фонд ги намали прогнозите за раст на Соединетите Американски Држави, Кина и светската економија во целина, ...
| | веќе видена | слични

Meѓунродниот монетарен фонд предупредува дека ескалацијата на конфликтот и потенцијалните западни санкции против Русија заради состојбата во Украина веројатно ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Економијата на Јужна Кореја се шири со најбрзо темпо во последните 11 години во 2021 година благодарение на скокот на извозот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Глобалниот раст се предвидува од 4,4 отсто оваа година, 0,5 процентни поени понизок од претходно проектираниот, главно поради пониските проценки за растот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Економските победници и губитници од пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: