Еве ШТО ВЛИЈАЕ НА ЦЕНИТЕ НА НЕДВИЖНОСТИТЕ, овие фактори ДИКТИРААТ


2 копии

Годишната инфлација во еврозоната дополнително се забрза во јануари, достигнувајќи ново рекордно ниво над пет отсто, поддржана од континуираниот силен раст на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Унијата, загарантирана минимална плата има во 21 од 27-те челнки, а во 13 во нив, таа е пониска од 1.000 евра.. Според податоците објавени од Евростат, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија неславно се најде на првото место во Европа по број на избегани затвореници на секои 10.000 затвореници. Индексот 691 би значел дека во 2020 година ...
| | веќе видена | слични

Месечната минимална плата во 13 од 21 земја-членка на ЕУ, која е регулирана со закон, во јануари годинава била под 1.000 евра, покажуваат податоците на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 493 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 841 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве ШТО ВЛИЈАЕ НА ЦЕНИТЕ НА НЕДВИЖНОСТИТЕ, овие фактори ДИКТИРААТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: