Економијата на Јужна Кореја со најголем раст во последните 11 години

4 копии
4 копии

Време зa читање: 4 минути Акциите на европските берзи забележаа скромно закрепнување во понеделникот, бидејќи трговците ја намалија загриженоста за инфлацијата ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
5 копии

Време зa читање: 2 минути Доларот може да го продолжи својот митинг додека Федералните резерви не почнат да ги зголемуваат каматните стапки, според JPMorgan ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 750 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 445 | | | веќе видена

Maкедонскиот премиер Димитар Ковачевски денеска во Собранието, говореше за деструкцијата на опозицијата и кажа дека пратеник снимал своја колешка на 15 ...
сите 355 | | | веќе видена

Не се прифатливи идеи кои не прават јасна заштита на македонскиот јазик, македонскиот идентитет и не е прифатливо билатерални прашања да бидат вклучени во ...
сите 488 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека Шведска и Финска ќе дадат „значаен“ придонес во НАТО алијансата, соопштија од кабинетот на Макрон. ...
сите 205 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 126 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевски ќе почека дали надлежните органи ќе утврдат вина кај државниот секретар за култура Валмир Азири и потоа ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Економијата на Јужна Кореја со најголем раст во последните 11 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: