Ова треба да не загрижува: ММФ предупредува дека поради состојбата во Украина ќе има инфлација и зголемена цена на гасот

Meѓунродниот монетарен фонд предупредува дека ескалацијата на конфликтот и потенцијалните западни санкции против Русија заради состојбата во Украина веројатно ...
| | веќе видена | слични
8 копии

И покрај тоа што цените на нафтата на светските берзи продолжи да растат , а со тоа и цените на горивата, транспортерите многу малку ја зголемиле цената на ...
| | веќе видена | слични

Во Србија повторно се разгледува прашањето за намалување на акцизата за дизелот за транспортните компании. Социјално-економскиот совет на крајот на јануари ја ...
| | веќе видена | слични

Најголем дел од граѓаните веќе почнуваат да се приспособуваат на наметнатите услови, а „рестрикциите“ на штедење ги примениле прво дома. Така, главно ...
| | веќе видена | слични

Цените на основните прехранбени продукти остануваат замрзнати до 28-ми февруари. Мерката почна да се применува од 6 декември лани, за определување највисоки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Замрзнувањето на цените на основните прехтранбени продукти на подолг рок може да донесе недостиг на производи на пазарот, предеупредуваат трговците. Голем дел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 452 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 897 | | | веќе видена

Насилството на Арбр Адеми покажува дека нервозата во владеачката коалиција станува се поголемо. Но таквата нервоза нека си ја манифестираат по дома или на ...
сите 137 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 129 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Украина би можела да запре сѐ до крајот на денот доколку ги исполни барањата на Русија, изјави портпаролот на Кремљ. Доколку Киев им нареди на своите војници ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова треба да не загрижува: ММФ предупредува дека поради состојбата во Украина ќе има инфлација и зголемена цена на гасот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: